Çarşamba , 22 Şubat 2017

Yüksekdağ’dan Rusya Hükümetine ve Halklarına Taziye Mesajı

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Rusya Federasyonu Büyükelçisi’nin uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesine ilişkin, avukatları aracılığı ile taziye mesajı gönderdi.

HDP Basın Bürosu tarafından iletilen mesajın içeriği şöyle:

Rusya Federasyonu Büyükelçisi Andrey Karlov’un siyasi bir suikast sonucu yaşamını yitirmesi her bakımdan karanlık ilişkilerin devrede olduğu bir cinayettir. Bölgesel savaş çelişkileri ve savaş ortamının doğrudan sonuçlarından biridir.

Bu cinayeti kınıyorum. Rusya Federasyonu Hükümeti’ne, Rusya halklarına ve Andrey Karlov’un ailesine baş sağlığı diliyor, taziyelerimi iletiyorum.

Ne yazık ki, bu felaket de devlet kurumlarının umursamaz ve aymaz tutumlarından, ihmalkarlık, denetimsizlik ve sorumsuzluktan kaynaklanmıştır. Hepimizin özlemi, bu ülkede böyle felaketlerin bir daha yaşanmadığı bir ortama kavuşmaktır.

Partimiz savaşa ve katliamlara karşı Ortadoğu’dan Kafkasya’ya Balkanlar’a; halklar arasında barış, kardeşlik ve dayanışma köprüsü olma misyonunu yerine getirme kararlılığıyla yoluna devam edecektir.

Üzüntümü tekrar ifade ediyor ve başsağlığı dileklerimi yineliyorum.

Okumadan Geçme

Önder: Üçüncü Cemre 16 Nisan’da Düşecek

"Hep birlikte yılmadan, usanmadan çalışırsak baharın gelişini 17 Nisan’da kutlayacağız"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'