Pazar , 19 Şubat 2017

Kudüs’te terör saldırısı: 4 asker öldü

Kudüs’ün doğusunda bir kamyonun kalabalığın içine dalması sonucu en az 4 asker hayatını kaybetti, birçok kişi de yaralandı.

İsrail polisinin açıklamasına göre, saldırıda en az 4 asker hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Polis, saldırganın askerler tarafından vurularak öldürüldüğünü duyurdu. İlk belirlemelere göre, saldırıyı düzenleyen kamyon şoförünün Kudüs’ün doğusundan ve Filistinli olduğu açıklandı. Olayın muhtemel bir terör saldırısı olduğu düşünülüyor.

Kudüs’ün günedoğusunda bulunan Armon Hanaziv Yahudi yerleşim birimi yakınında gerçekleşen saldırı, İsrail askerleri bir servis aracından indikten hemen sonra meydana geldi.

Saldırıyla ilgili yayın yasağı getirilirken, yetkililer kapsamlı bir soruşturma başlatıldığını ve İsrail İç İstihbarat Teşkilatı’nın da soruşturmaya dahil olduğunu bildirdi.

Armon Hanaziv, 1967’de İsrail tarafından işgal edilen Kudüs’ün güneydoğu kesiminde yer alıyor.

Fransız haber ajansı AFP, Ekim 2015’ten bu yana burada düzenlenen saldırılarda 247 Filistinli, 40 İsrailli, iki ABD, bir Ürdün, bir Eritre ve bir Sudan vatandaşının hayatını kaybettiğini belirtti.

ARYEN HABER

Okumadan Geçme

Referandum Hayırlarla Ve Hayırlar Kadar Hayırlı Olacaktır

"Erdoğan ve kliği ne yapara yapsın bu referandumda kendisi ve Türk devleti için istediği zaferi elde edemeyecek"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'