Çarşamba , 22 Şubat 2017

Canlı Haber Akışı

İzmir Adliye Saldırısını TAK üstlendi

TAK: Huzurlu, güvenli, turizmin ve ticaretin en gözde” şehirlerinden İzmir’de de darbe almış olmaktan, eylemlerimiz karşısında kırılma ve yenilgi noktasına gelmesinden kaynaklı TC sömürgeciliğinin, faşist AKP yönetiminin psikolojik özel savaşla eylemlerimizin açtığı yaraları örtme çabalarının nafile olduğu kesindir.

Haberi Oku

Kadını öldürüp parçalara ayırdı, savunmasında ‘kadın Kürdistan dedi öldürdüm’ dedi

Adana’nın Seyhan İlçesi’nde 21 yaşındaki Songul Elçil’i öldürdükten sonra bedenini parçalara ayıran Fatih K. ‘Kadın Kürdistan dedi sinirlenip öldürdüm’ diyerek savunma yaptı. Fatih K.’nın ifadesine göre, bir arkadaşıyla birlikte kahvehanede otururken adını bilmediği bir genç kadın yanlarına geldi, “Açım bana yemek verin, üşüyorum burada biraz oturabilir miyim” dedi. Kadına yemek verdiğini, gözü mor olduğu için meryem getirip sürdüğünü anlatan Fatih …

Haberi Oku

Siyaset ve Dindar Kadının İradesi

Bütün toplumlar da kadın farklı biçimlerde eziliyor, Ötekileştiriliyor, Sömürülüyor. Fakat batılı ülkelerde erkeklere özel iktidar aracı olan, iktisadi bilgiye ulaşmalarıyla birlikte eril sistemin tılsımını bozarak kadın iradesini açığa çıkarmakta, epey bir yol kat ettiler batılı kadınlar.

Haberi Oku
'