Perşembe , 23 Şubat 2017

Gözaltına alınan milletvekilleri KDP’nin yolsuzluklarını deşifre edeceklerdi!

KDP, gözaltına aldığı Goran Hareketi ile Komala İslam vekillerini serbest bıraktı. Vekillerin iki ay önce yaptıkları açıklamaların gözaltı kararıyla ilgisi olup olmadığı henüz netleşmedi.

Goran Hareketi Milletvekili Ali Heme Salih ile Komala İslam Milletvekili Soran Ömer KDP tarafından gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Güney Kürdistan’da yayın yapan Şarpres haber sitesinin haberine göre, iki vekil bu akşam Hewler’e giderken Hewler girişindeki Pirde (Altın Köprü) asayiş kontrol noktasında gözaltına alındı. Gözaltı sebebine dair bir bilgi verilmezken, görgü tanıkları milletvekillerinin aileleri de yanındayken, asayiş güçlerinin hakaretine maruz kaldığını ifade etti.

Bölgedeki kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, iki milletvekili daha sonra serbest bırakılarak Süleymaniye’ye gönderildi.

Her iki milletvekili geçtiğimiz kasım ayında Kurdistan Bölgesel Hükümeti’ndeki yolsuzluklara dikkat çeken açıklamalarda bulunmuştu.

Ali Heme Salih ve Soran Ömer düzenledikleri bir basın toplantısında, milyonlarca dolarlık  yolsuzluğu ıspatlayacak belgelerin de ellerinde bulunduğunu ve tüm baskılara rağmen bunları açıklayacaklarını duyurmuştu.

ARYEN HABER /mk

 

 

Okumadan Geçme

Gerçek İslam Nerededir Ve Gerçek Müslüman Kimdir?

"Gidip Kürdistan ülkesinin ve insanlığın başına bela ve musibet getiren bu sahte İslam'ı bahs konusu ettiğin gerçek İslam’a şikayet edelim!"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'