Perşembe , 23 Şubat 2017

FLAŞ İDDİA: Rojava’yı bombalayan Helikopterler Güney Kürdistan’dan Kalktı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye ait helikopterler Rojava Kürdistan’ın Çilaxa bölgesini bombalamıştı. Helikopterlerin Güney Kürdistan’dan kalktığı iddia edildi.

Konuya dair açıklama yapan Cizîr Kantonu Savunma Konseyi KDP yönetimini suçladı. “Til Elo ve çevresini bombalayan helikopterler Başûrê Kürdistan topraklarından gelmiştir” denilen açıklamada KDP hükümeti kınandı.

 

Savunma Konşeyi açıklaması şöyle devam etti, “Til Elo ve çevresini bombalayan helikopterler Başûrê Kürdistan topraklarından gelmiştir. Bombardımanın ardından aynı helikopterler Başûrê Kürdistan’a geri dönmüştür. Ancak bu helikopterlerin nereye ait olduğu henüz netleştirilememiştir.”

Türk helikopterleri Rojava’nın Çilaxa kasabası kırsalını bombaladı!

Müdahalenin uluslararası yasalara aykırı olduğunu belirten Savunma Konseyi şöyle devam etti; “Bu müdahale uluslararası yasaların çiğnenmesi ve demokratik güçlerin edindiği zaferlere karşı düşmanlığın en büyük göstergesidir. Bu helikopterleri kendi topraklarında konuşlandıran KDP hükümeti kınıyor ve bunun halkımızın düşmanlarına hizmet eden bir uygulama olduğunu belirtiyoruz. Bu müdahalenin asıl sorumlusu KDP hükümetidir.”

Savunma Konseyi açıklaması şu sözlerle sona erdi; “Savunma konseyi olarak bu saldırıyı kınıyor ve halkımızı her türlü saldırıdan korumak için çalışacağımızın sözünü veriyoruz.”

3 Ocak’ta gerçekleşen bombalamayla ilgili gözler Güney Kürdistan Hükümetine çevrildi.

ARYEN HABER

 

 

Okumadan Geçme

Video Haber: Xerabê Bave’den sonra Mardin’in Talate Köyü’nde de saldırılar başladı

Bugün ablukaya alındığı bildirilen Talate (Doğanlı) köyünden gelen bilgilere göre, burda da saldırıların başladığı ve gözaltıların olduğu aktarıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'