Perşembe , 23 Şubat 2017

CHP’li Fatma Kaplan: Yere batsın Saray’ınız, yere batsın başkanlığınız

Açık oy kullanırken görüntülenen AKP’li vekiller kendilerini görüntüleyen CHP’li Fatma Kaplan’ı darp etti. Kürsüden söz alan Kaplan AKP’lileri kınadı, “Bir kere daha söylüyorum: Yere batsın Saray’ınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın Anayasa’nız, yere batsın hırsınız! dedi

Başkanlık sistemi görüşmelerinin üçüncü gününde açık oy kullanırken görüntülenen AKP’liler Meclis’i birbirine kattı. CHP Milletvekili Fatma Kaplan, teklifin 3. maddesinin oylanması sırasında Binali Yıldırım da dahil olmak üzere Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve AKP Milletvekili Ahmet Aslan’ı açık oy kullanırken görüntüledi. Bunu fark eden Aslan ve Elitaş, CHP’li Kaplan’ın üzerine yürüdü. Elitaş, Kaplan’ın boynunu sıkarken Aslan da telefonunu elinden aldı. Saldırının ardından kürsüden söz hakkı alarak konuşma yapan Kaplan “Mağdur edilen ben, müdahaleye uğrayan ben, fiziki müdahaleye uğrayan gene ben. Konuşan siz, gene mağdur olan siz. Gene burada çıkıp bir sürü hikaye anlatan gene siz. Arkadaşlar bir grup başkanvekiline yakışmıyor, bir kadına fiziki müdahalede bulunmak, hiç yakışmıyor” dedi, Elitaş ve Aslan’ı kınadı.

Boynundaki kızarıklığı gösteren Kaplan; “Bir kadına saldırabilecek kadar gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına bu kadar müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum. Bir kere daha söylüyorum: Yere batsın Saray’ınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın Anayasa’nız, yere batsın hırsınız!” dedi.

Kaynak: Sendika.org

Okumadan Geçme

Video Haber: Xerabê Bave’den sonra Mardin’in Talate Köyü’nde de saldırılar başladı

Bugün ablukaya alındığı bildirilen Talate (Doğanlı) köyünden gelen bilgilere göre, burda da saldırıların başladığı ve gözaltıların olduğu aktarıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'