Perşembe , 23 Şubat 2017

Afganistan: Afyon üretiminde rekor artış

Radikal İslamcı Taliban’ın Afganistan’da ilerleme sağlamasıyla birlikte eroinin ham maddesi olan Afyon üretiminde rekor sayılara ulaşıldı. Birleşmiş Milletler, Afganistan’daki Afyon üretiminin geçen yıla oranla %42 artış gösterdiğini belirtti.                       

Birleşmiş Milletler’in raporuna göre, Afganistan’da bu yılın afyon hasatı rekor düzeye ulaşacak. Raporda afyon tarlalarının geçen seneye oranla bu yıl %10 artarak 201 bin hektarlık alanı kapladığı belirtildi.

afghanistan-477-_v-videowebm

Dünyanın en büyük afyon üreticisi

BM Uyuşturucu ve Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, bu yıl Afganistan’dan 4 bin 800 ton afyonun dışarıya çıkacağı tahmin ediliyor. Hatta bu miktarın daha fazla olma ihtimaline de yer veriliyor. Raporda ayrıca Taliban’ın ülke içindeki varlığını sürdürmesinin Afganistan hükümetinin uyuşturucu mücadelesinde yetersiz olmasına neden olduğu belirtiliyor.

Eroinin ham maddesi olan afyon üretimi 2013 ve 2014 yılında da Afganistan’ın Helmand Bölgesi’nde rekor düzeylere ulaşmıştı. Şu an ülkenin kuzeyinde de afyon tarlalarının 3 kat arttığı gözlemleniyor.

Aryen Haber

Okumadan Geçme

Gerçek İslam Nerededir Ve Gerçek Müslüman Kimdir?

"Gidip Kürdistan ülkesinin ve insanlığın başına bela ve musibet getiren bu sahte İslam'ı bahs konusu ettiğin gerçek İslam’a şikayet edelim!"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

'